You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

95 yaşında Korona virüsü yendi, yaşadıklarını anlattı

⭐⭐⭐ Süper Moderator
[Resim: 3511847.jpg] Davraz Mahallesi'nde yalnız yaşamış 95 yaşındaki Hüseyin Temir, 26 Kasım günü korona virüs vak'ası ile temaslı olduğu gerekçesiyle 14 gün süreyle evde karantinaya alındı. Karantina süreci devam ederken rahatsızlanan Temir, hastaneye kaldırıldı. Kaldırıldığı hastanede bir gün kalan Hüseyin Temir, daha sonra öbür bir hastaneye sevk edildi. Temir, orada da yattıktan bir gün sonradan Isparta Şehir Hastanesi'ne nakledildi. Şehir Halkı Hastanesi'nde antibiyotik ve Covid-19 ile vitamin tedavisinin arkasından Hüseyin Temir, sağlığına kavuşarak, taburcu edildi.

“Sağlıkçılarımıza fazla teşekkür ediyorum” Korona virüs sürecini anlatan Hüseyin Temir, “Korona virüse yakalandım, hastaneye gittim. Orada bir gün yattım sonra diğer bir hastaneye sevk ettiler. Orada da bir gün kaldıktan daha sonra Şehir Hastanesi'ne geldim. Şehir Halkı Hastanesi'nde bana fazla hoş baktılar. Orada da 3-4 gün kaldım. çok iyi geçti. Bana baktılar. Sağlıkçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Cenabı Allah'ım kurtardı beni” dedi.

“Vatandaşlarımız kendilerine iyi baksınlar” Korona virüse ilk yakalandığında her yanının ağrımaya başladığını ve vücuduna titreme geldiğini ifade eden Temir, vatandaşlara tedbirlere uymalarını konusunda uyarıda bulundu. Temir, “Vatandaşlarımıza kendilerine iyi bakmalarını söylüyorum. Sağlıkçılarımız ne derse onları uygulamalılar. Onların çok rolü var. Hatta hemşireye dedim ama; ‘size büyük bir mükafaat gelecek. Çünkü siz beni kurtarıyorsanız.' Beni hastaneden fazla güzel uğurladılar. Tümü bir araya geldiler beni uğurladılar” diye konuştu.

“Daha güvenli olmayan bir şey yok” Korona virüsten daha tehlikeli bir şeyi olmadığını kaydeden Temir, “Çok zorluklar çektim. İnsanlarımız tedbirlere uysunlar. Tedbirlere uymazsanız olmaz” dedi. Temir, fazla dikkat etmesine rağmen korona virüse nasıl yakalandığını bilmediğini sözlerine ekledi.

Mahalle muhtarı evinde ziyaret etti

Davraz Mahallesi Muhtarı Coşkun Kunt, sağlığına kavuşarak evinde istiharede çekilen Hüseyin Temir'i ziyaret ederek, bir isteği olup, olmadığını sordu. Ayrıca muhtarlık bünyesindeki filyasyon ekipleri de Temir'i ziyaret edip, bir talebi olup olmadığını soruyor.

“Hüseyin amcam korona virüsü yeniyorsa hepimiz yenebiliriz” Hüseyin Temir'in 95 yaşında olmasına karşın korona virüsü yendiğini gösteren Davraz Mahallesi Muhtarı Coşkun Kunt, “Kendisini ziyarete geldim. Telefon numarasını aldım. Ara ara kendisini arayarak bir ihtiyacı olup olmadığını soracağım. Kendisi yalnız yaşıyor. Hüseyin amcam korona virüsü yeniyorsa hepimiz yenebiliriz. Sağlık bakanımız ve sağlıkçılarımızın uyarılarına uyarı etmeliyiz. Maske, uzaklık ve hijyen kurallarına uyalım. Bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Serkan Aygün

iha

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumki.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.