Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

“Türk sağlık sektörü pandemide tam not aldı, dünyaya örnek oldu”
#1

[Resim: 3544601.jpg] Türkiye, koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını alıkoymak için aldığı sıkı tedbirler ve zinde sağlık durumu sistemi ile dünyada örnek ülke konumuna geldi.

Afiyet Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen araştırmalar dahilinde birçok hastane önemli anlamda bir sınav verdi. Amerika ve çoğu Avrupa ülkesinde sağlık durumu sistemi zorlanırken, Türkiye'deki ulus ve özel hastaneler lüzum daha aşağı yapıları gerekse de verdikleri hizmetler ile vatandaşları mağduriyetten kurtardı. Avrupa Şafak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçim Öztürk, son yıllarda gerçekleşen yatırımlarla birlikte Türkiye'deki afiyet sisteminin dünyada kayda değer bir konuma yükseldiğini belirtti. Özellikle pandemi sürecinde bunun net bir şekilde görüldüğünü ifade eden Tercih Öztürk "Ülkemiz pandemi sürecinde çok süratli aksiyon aldı. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile hastane koridorlarında çare olmaya çalışan insanlar gördük. Ayrıca özel sektör hem de devletin yaptığı yatırımların ne değin kayda değer olduğunu bu süreçte daha iyi anladık. Türkiye bu süreçte dünya nezdinde tam not aldı" diye konuştu.

“Özveri ile çalışmaya devam ediyoruz”

Öztürk, kendilerinin de bu dönemde önemli yatırımlara imza attığını belirterek "Kendi PCR laboratuvarlarımız kurduk. Kısa sürede hizmet vermeye başladık. Az Kalsın bu dönemde seferberlik ilan ettik. Özellikle çalışanlarımız ve doktorlarımız büyük özveri gösterdi. Çoğu doktor arkadaşımız salgına yakalandı. Yaklaşık Olarak hayatlarını hiçe sayarak, mesleklerini gereğini yerine getirmek için mücadele verdi. Yoğun bakım ünitelerimiz tam kapasite hizmet verdi" diye konuştu.

[IMG]cdn.iha/Contents/pool_file/2021/02/19435_aw213837-01.jpg[/IMG]

iha
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi