Forumki.Com Portal
Portal
09-02-2022, 06:56 AM
Yorumlar : 1 • Okunma : 248
08-30-2022, 03:59 PM
Yorumlar : 1 • Okunma : 341《arwen 》
LaL kimdir kısaca tanıtırmısın forum okuyucularımıza kendini

"kendi halinde siirkolik"

《LaL 》
Merhaba arwenimOncelikle Selam olsun. Butun forum ailesine saygilar sevgiler. LaL dogma büyüme yurt disinda yaşayan biridir. Kendi halinde siirkolik ,dostkolik, bazen tebessum dolu bazen hircinlik

《arwen 》
Şiir okumaya nasıl başladınız diye klasik bir soruyla başlamak istiyorum

"Bir gece yarısı..."

《LaL 》
Siir seruvenim 7 yil oncesine dayaniyor.. Herkesin depremleri dehlizleri oluyor hayatta.. Bende hayatimin en karanlik dehlizindeyim derken bir gece yarisi kalemi kagidi alip yazmaya başladım.. Sonrasında birazda Türkçem gelissin die yazdiklarima ses olmaya basladim..

《arwen 》
Şunu sormak istiyorum; geriye dönüp baktığınızda hayatınızdaki tüm deneyimler için “iyi ki” diyor musunuz?

"keşkelerimde elbette..."

《LaL 》
Hayatindaki hersey bir tecrubedir insana.. Maziden ders alip hatalarından guclenerek zumrutu anka misali kullerinden dogarak ayaga kalkanlar kulvarinda olmayi tercih ediyorum.. Iyiki yasadim dediklerimde oldu .. Keskelerimde elbette.. Lakin insanoglu herseye alisiyoruz ve herseyden bir ders aliyoruz..

《arwen 》
Şiir okumak size öyle iyi gelmiş ki  size nefes aldırdığını, içinizde birikenleri okurken dışarı atabildiğinizi dinlerken anlıyorum Peki, siir okumadiginizda duygularınızı nasıl ifade edersiniz?

"şiirsiz bir gün bile düşünemiyorum"

《LaL 》
Siir candir siir nefestir dedigin gibi ve her yuregin kulagin harci deildir.. Siir guclu insanlarin ifadesidir.. Siirsiz bir gun bile düşünemiyorum.. Siirsiz günüm yok desem yeridir canim.

《arwen 》
Merak ediyorum, kimsenin okumayacağı şiirleri  bile okurmuydunuz?

"okumadım okumazdımda"

《LaL 》
Absurt şiirlere ses olmam hersey edebi adabi ile guzeldir..hayir okumadim okumazdimda..

《arwen》
Şiir okumak çok büyük yetenek . Şiir okuyanlara  gerçekten çok saygı duyuyorum. Sizce Şiir okumak bir yetenek mi? Eline mikrofon , kâğıt alan herkes Şiir okumalı mi?

"ben şiire aşığım"

《LaL 》
Az evvelde dedigim gibi siir yurek işidir canim . Sevende var sevmeyende saygi duyarim. Lakin ben siire asigim . Herkes siir okuyabilir elbette lakin herkes hissedemez ve hissettiremez..

《arwen 》
Şiir okurken ilham diye bir şey var mı gerçekten?

"bazen bir öfkeyle"

《LaL 》
Siir elbette hissedilenin dizeliridir ilham olmadan yazilmaz..bazen bir öfkeyle bazen delice bir askin dizeleri..

《arwen 》
Bir şiiri okurken nelerden esinlenerek okumaya basliyorsun?

"bi kirintisi varsa benimdir"

《LaL 》
Siir okurken genelde siirin içeriğine ve bendeki esintilerine bakarim.. hayatımdan bi kirintisi varsa benimdir..

《arwen 》
Nasıl bir ortamda Şiir okumayi seversiniz?

"sessiz sakin..."

《LaL 》
Siir okurken genelde sessiz sakin yapayalnız ortamlari tercih ediyorum...

《arwen 》
Şiir okuma dinleme alışkanlığıyla ilgili neler söylersiniz, mevcut durum sizi mutlu ediyor mu?

"saygım cidden sonsuz "

《LaL 》
Siir okuma yazma  ve seslendirme  yapan yureklere saygim cidden sonsuz...

《arwen 》
Şiir, hayattır. Hayatın özüdür. Hayatın her şeyidir. Peki, LaL'e göre şiir neyi ifade ediyor?

"yüreğin dilidir..."

《LaL 》
Lal icin siir yüreğin dilidir.. Bazen sitemi bazen sevgisi ..

《arwen 》
Bir okuduğun siir dizi veya filme uyarlanacak olsa hangi şiirin olsun isterdin?

"gözlerin çağırıyor beni "

《LaL 》
Gözlerin çağırıyor beni.. dizeleri diyebiliriz.. siddetle tavsiye ederim sana Arwen`im o siir yureginden huzur sesindende dinlemek isterim bu dizeleri.

《arwen 》
Şiir okurken seni heyecanlandıran bir siir oldu mu?

"heycan yapmam lakin ;"

《LaL 》
Ben kolay kolay heycan yapmam ((=  lakin her yayin aldigimda sanki ilk defa almis gibi hissettigim doğrudur ((=

《arwen 》
Size göre iyi bir siir okumak  için neler gerekir?

"duygu his...."

《LaL 》
Iyi bir siir okumak icin hummm.. Berraklik doğallık yürek vede duygu his ..

《arwen 》
Son olarakda kısaca sohbetkeyfim.net desem neler yazardiniz?

《LaL 》
Sohbetkeyfimmmmmmm en keyifli sohbetlerin en tatli yureklerin mekani diyebilirim. Basta sevgili onderimiz Abcmiz e sonrasinda butun bacılarıma dj arkadaşlarimaa emegi gecen butun dostlara arkadaslara saygilar sevgiler diyorum.. kizlari kocaman öpüyorum beyleri babam öpsün ((((= alıştılar artik beyler babamin opuslerineBig Grin

《arwen 》
Sabırla ve içtenlikle verdiğiniz cevaplar için  sohbetkeyfim.net olarak teşekkür ederim.

《LaL 》
Arwenim ben tsk ediyorum sana canim emegine yuregine sesine saglik olsun.  Herdaim bekliyorum o guzel siir yuregin ile yayina keyifli sohbete.  Hersey icin tesekkur ederim bende butun Sohbetkeyfim ve mobiloda  tatlifm ailesi olarak..Hepinize saygilar sevgiler arkadaslar
08-13-2022, 02:30 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 146
BALIK GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Arkadaşlarınıza olan bağlılığınız şu anda sizden çok şey talep ediyor gibi görünebilir. Belki de sadece hafif bir eğlence beklerken, birileri sizi sadakatinizi daha derin bir düzeyde kanıtlamaya zorlayabilir. Böyle bir istek muhtemelen onlar hakkında sizin hakkınızda olduğundan daha fazlasını söyler, ancak yine de güçlü duyguları harekete geçirebilir. Sonrasında ortaya çıkanları işlemek için ihtiyacınız olan zamanı yalnız başınıza ayırın. Muhtemelen çözümlere sandığınızdan daha kolay ulaşacaksınız.
08-13-2022, 02:29 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 132
KOVA GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Kontrol edemediklerinizden vazgeçmek şu anda sizin için önemli bir öncelik olabilir. Günlük rutininizde güzellik ve düzen için çabalıyor olsanız da, birdenbire ortaya çıkan hayal kırıklıkları tarafından sabote edilebilirsiniz. Ay bugün burcunuza girdiğinde, belki zihninizi biraz gevşetmek ve doğal olarak akan şeylerle gitmek, sizi aşağı çeken şeylerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. İçgüdüleriniz yerinde, bu yüzden şimdilik programınıza göre öncelik almalarına izin verin.
08-13-2022, 02:29 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 90
OĞLAK GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Duygusal ihtiyaçlarınız şimdi dikkat gerektirebilir, ancak belki de onları nasıl karşılayacağınızdan tam olarak emin değilsiniz. Size nazik davranan birine bağlanmak çekici gelse de, yapmaya istekli olmadıkları şeyleri talep etmek muhtemelen onları uzaklaştıracaktır. İçinizdeki özgüven ve öz değer kaynaklarından yararlanmak, başkalarıyla bağlantı kurmak için sahip olduğunuz fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Halihazırda sahip olduklarınızı takdir etmeye dikkat edin, şükran daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir.
08-13-2022, 02:28 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 85
YAY GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Finansal güvenliği sağlamak bugün sizin için zor olabilir. Gelecek vaat eden bir yatırım fırsatı karşınıza çıkabilir, ancak elinizdeki bir kuşun çalıda iki değerinde olduğunu düşünerek sahip olduklarınıza daha fazla tutunma eğiliminde olabilirsiniz. Size tavsiyede bulunacak donanımlı biriyle konuşmak, mevcut endişelerinizi uzun vadeli hedeflerinizle dengelemenize yardımcı olabilir. Belki şimdi bir fedakarlık gibi görünen şey daha sonra buna değecektir, bu yüzden bir karar vermeden önce tüm ihtimalleri öğrenin.
08-13-2022, 02:27 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 87
AKREP GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Daha geniş, daha maceracı bir bakış açısı bugün size çekici gelebilir. Bu tür bir değişimin sizin için iyi olacağını entelektüel olarak bilseniz de, kendi küçük endişelerinizin dışına çıkmak zor olabilir. Belki de şu anki dünyanızın ayrıntılarını mümkün olduğunca derinlemesine araştırmanız daha iyi olur. Biraz zaman ayırırsanız sizi kişisel olarak neyin güvende hissettireceğini belirleyebilirsiniz. Dünyaya görmek için kendinize iyi bakın.
08-13-2022, 02:26 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 91
TERAZİ GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Hayatınızdaki herkesi memnun etmeye çalışmak bugün sizin için yorucu olabilir. Rakipleriniz sizden farklı şeyler isteyebilir. Şüphede kalınan bir durumda, belirleyici oyu sizin vermeniz gerekebilir. Sevdiğiniz insanlarla bir arada olmayı kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunuz için, muhtemelen bu duygusal bir karar olacaktır. Önemli olan iyi vakit geçirmek mi yoksa başarınız mı?
08-13-2022, 02:25 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 106
BAŞAK GÜNLÜK BURÇ YORUMU

İnsanların sizi nasıl gördüğünüzü yönetme çabalarınız bugün sizi strese sokabilir. Gerçekten anlamlı bir problem ile çabucak geçecek bir pürüz arasındaki farkı söylemek zor olabilir. Dramadan biraz uzaklaşıp bunun yerine yapılacaklar listenize odaklanabilir misiniz? İşleri halletmek, kalan arkadaşlık sıkıntılarını doğru bir şekilde ele almanıza yardımcı olacak kadar zaman kazandırabilir.
08-13-2022, 02:25 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 93
ASLAN GÜNLÜK BURÇ YORUMU

Rutin görevlerin sizin istediğiniz şekilde yapılması şimdi çok önemli görünebilir. Aklınızdaki güzel bir ideale uymaya çalışıyor olsanız da, diğer insanlar üzerinde küçük şeyler üzerinde kontrol uygulamak, hayatın daha büyük meselelerinde engellenmiş hissetmeyi telafi etmenin bir yolu olabilir. Muhtemelen sizin için özel biriyle önemli bir konuşmanın zamanı gelmiştir. Asıl sorunu bilmek onlar için bir rahatlama olabilir, o yüzden ertelemeyin!