You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ankara'da sürpriz görüşme! Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener'i genel merkezde zi

Ankara'da sürpriz görüşme! Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener'i genel merkezde zi

Super Moderator
Ankara'da sürpriz görüşme! Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener'i genel merkezde zi
Ankara'da sürpriz görüşme! Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener'i genel merkezde ziyaret edecek
[Resim: jdx93zc.jpg]

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere tek başına girmekte ısrar eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile sürpriz bir görüşme yapacak. CHP lideri Özgür Özel'in Akşener'e yaptığı işbirliği çağrısı sonrası İYİ Parti ile ilk temas bugün gerçekleşecek.
Yerel seçimler için geri sayım sürüyor. İyi Parti, Genel İdare Kurulu'nda alınan kararla yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla gireceğini açıklamıştı. CHP'de ise Genel Başkan değişiminden sonra Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e partiler arası iş birliği olabileceği yönünde çağrıda bulunmuştu.
İLK TEMAS BUGÜN KURULACAK
Sözcü'den Serap Belovacıklı'nın haberine göre de CHP ve İYİ Parti arasında ilk temas bugün kurulacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da Akşener'i ziyaret edecek. Görüşmenin gündemi yerel seçimlerde işbirliği olacak.
BÜYÜKŞEHİRLERDE İŞBİRLİĞİ OLABİLİR İDDİASIAkşener açıklamalarında "Hür ve müstakil olarak seçime gireceğiz" vurgusunu sık sık yapsa da Büyükşehirlerde bulunan ilçelerde işbirliği olabileceği konuşuluyor. CHP'li kurmaylar İYİ Parti'nin henüz İstanbul ve Ankara'da aday çıkarmamış olmasını da 'işbirliği kapıları henüz kapanmadı' olarak yorumluyor.


Kaynak:https://www.haberler.com/politika/ankara-da-surpriz-gorusme-mansur-yavas-iyi-16558487-haberi/

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumki.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.