You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Apple işlemcili iMac için çıkış tarihi ortaya çıktı

Apple işlemcili iMac için çıkış tarihi ortaya çıktı

Çalışkan Üye
Apple işlemcili iMac için çıkış tarihi ortaya çıktı
[Resim: apple-islemcili-imac-icin-cikis-tarihi-o...ikti-1.jpg]Çin’de yayın yapan bir gazetenin ortaya çıkardığı tabloya göre Apple, 2021 yılının ilk yarısında yeni iMac modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu bu yeni iMac modeli, iddia edilenlere tarafından Apple A14T olarak isimlendirilen bir işlemci ile birlikte satışa sunulacak.

Apple işlemcili iMac modelinde olacak laf konusu bu A14T işlemcisi ile birlikte AMD ya da Nvidia’nın herhangi bir harici ekran kartı kullanılmayacak gibi görünüyor. Listede Apple A14T işlemci ve Apple GPU ifadesi yer alıyor. Söz konusu bu işlemcinin de 5 nm olarak TSMC tarafından üretileceğine uyarı çekiliyor.

Apple işlemcili MacBook modelinde ise Apple A14X isimli işlemcinin kullanılacağı bahis ediliyor. Yeniden benzer şekilde harici grafik kartı seçeneği olan MacBook Pro modellerinde, Apple 5 nm Apple GPU seçeneği olması muhtemel.

Ne eyvah ancak şu an için hem CPU hem de GPU tarafında daha detaylı teknik bilgiler mevcut değil. bununla birlikte Intel işlemciler ve AMD grafik kartları karşısında uygulamalara göre nasıl bir mukayese olacağı da merak konusu haline gelmiş durumda. Anlaşıldığı kadarı ile 2021 yılına dek hem Apple işlemcili MacBook hem de Apple işlemcili iMac modelleri için teknik detaylardaki soru işaretleri devam edecek.

Bunlarla birlikte Apple’ın Intel işlemcili modeller karşısında nasıl bir fiyatlandırma planladığı da merak edilen diğer konu başlıkları aralarında yer alıyor.

shiftdelete

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumki.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.