You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Galaxy S21'e güncelleme müjdesi

Galaxy S21'e güncelleme müjdesi

⭐⭐⭐ Süper Moderator
Galaxy S21'e güncelleme müjdesi
[Resim: samsung-galaxy-s21-satin-alacaklara-buyu...ujdesi.jpg]2020'de bazı telefon üreticileri, cihazlarına olan Android güncellemesi desteklerini 3 yıla çıkartmıştı ve bu üreticilerin başında da Samsung gelmişti. Böylelikle zeki telefonların 2 değil, 3 esas Android güncellemesi alacağı sevindirici bir gelişme olurken, Galaxy S21'de ise bu vakit daha uzun olacak. Sebebi ise Google'ın Qualcomm'un gelecek işlemcilerini çalıştıracak telefonlara bu desteği sağlaması. İlk model ise olasılıkla Galaxy S21'de de kullanılacak olan Snapdragon 888 olacak.

Google'ın bu kararı ile beraber Samsung Galaxy S21, 4 takvim Android güncellemesine sahip ilk telefon olabilecekken, Samsung'un Galaxy S21'in Exynos işlemcili modellerinde nasıl bir yol izleyeceği çoktan merak konusu. Zira Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisi telefonlarında Exynos ve Qualcomm işlemci arasındaki performans farkı bir hayli konuşulmuştu.

Haberin devamında  ise, 4 takvim Android desteğinin yalnızca Snapdragon 888 ile de sınırlı kalmayacağı yer alıyor. belli ki Google, Qualcomm işlemcisine sahip olacak her zeki telefonu bu kategoriye dahil edecek. Bunun anlamı gelecekte piyasaya çıkacak orta sınıf zeki telefonların da daha uzun süre aktüel kullanımı olası olacak.

Google'ın bu hamlesi açıkçası epeyce sevindirici. Konunun Samsung tarafını ilgilen kısmı olan Galaxy S21'de ise nasıl bir yol izleneceğini 14 Ocak günü her zaman birlikte göreceğiz.

chip

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumki.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.